Siódmy Światowy Dzień Zespołu Downa

W tym roku świętowaliśmy kilka dni. 21 marca w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany zorganizowaliśmy imprezę, w trakcie której miało miejsce podsumowanie - rozdanie nagród połączone z wernisażem - konkursu plastycznego „Mój świat”.

Więcej o konkursie w zakładce:

http://www.bardziejkochani.pl/co-robimy/dla-mlodziezy/konkurs-plastyczny-moj-swiat/

Uczestnicy imprezy spotkali się także z dietetyczką – dr nauk med. Agnieszką Jarosz, współautorką książki „Dieta - problem dużej wagi. Poradnik dla rodziców i opiekunów osób z zespołem Downa”. Spotkanie dotyczyło diety w życiu osób z zespołem Downa. Po spotkaniu na zebranych czekał poczęstunek przygotowany zgodnie z zaleceniami pani Agnieszki Jarosz.

W dalszej części obchodów spotkaliśmy się z aktorami ze znanych seriali: Ewą Kasprzyk, Laurą Łącz, Antonim Królikowskim i Janem Piechocińskim. Spotkanie połączone było z występami uczestniczek programu Voice of Poland oraz Tomasza Martyńskiego z zespołu Sunset Strip.

O godzinie 18.00 wszystkich zainteresowanych zaprosiliśmy na wieczór autorski z bohaterami książek „Egzamin z miłości” oraz „Lista obecności”. Spotkanie było okazją do bliższego poznania znanych matek i ojców dzieci z trisomią 21 oraz rozmów o książkach i ich bohaterach. Na zakończenie spotkania wyświetlono film „Żółtko”.

24 – 25 marca – w kolejnych dniach obchodów, we współpracy z Emotikonfilm, zorganizowaliśmy dwudniowy Upside Down Festival w Kinie Muranów. W ciągu tych dni widzowie mogli obejrzeć 15 filmów (w 4 blokach tematycznych) m.in. z Polski, Izraela, USA, Australii, poświęconych problematyce zespołu Downa. Każdy blok zakończony był dyskusją panelową. W dyskusjach uczestniczyli: Anna Dodziuk, Agnieszka Dudzińska, M. Dzieduszycki, Izabela Fornalik, A. Horubała, Barbara Marcinkowska, E. Zakrzewska–Manterys. W drugim dniu Festiwalu w dyskusji udział wzięła Hadasah Ben Herzel – realizatorka izraelskiego filmu „Nissan i Sagi”. Dla potrzeb Festiwalu opracowaliśmy i wydrukowaliśmy plakaty reklamowe oraz katalogi. Uczestnicy imprezy otrzymali także nasz kalendarz.

W godzinach wieczornych Andrzej Suchcicki wystąpił w programie pierwszym Polskiego Radia w audycji – „Tacy sami a ściana między nami”, gdzie rozmawiał o osobach z zespołem Downa.

http://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/570645,Tacy-sami-a-sciana-miedzy-nami