Ósmy Światowy Dzień Zespołu Downa

Z tej okazji na okolicznościową imprezę do Kina Muranów zaprosiliśmy młodzież warszawskich szkół specjalnych, WTZ i ŚDS. Spotkanie rozpoczął pokaz hip-hop w wykonaniu grupy tanecznej Up&Down Project. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a tancerze udzieli wywiadu kilku stacjom telewizyjnym. Po występie odbyła się projekcja filmu „Podejrzani zakochani”. Na zakończenie wszystkim niepełnosprawnym uczestnikom wręczyliśmy upominki. Relację z uroczystości oraz informację o Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa można było obejrzeć w Panoramie oraz TVP Info.

Wieczorem w klubokawiarni "Wrzenie świata" odbyło się spotkanie z autorami i bohaterami książki „Pytania, których się nie zadaje”. W miłej atmosferze klubu zebrani mogli usłyszeć o kulisach powstawania reportaży w relacjach piszących i opisywanych. Fragmenty spotkania relacjonowała TV Polsat News 24 marca, w programie „Wystarczy chcieć, w którym wystąpili na żywo Elżbieta Bachańska oraz Natalia i Andrzej Suchciccy.

http://www.ipla.tv/Wystarczy-chciec-zycie-z-zespolem-downa/vod-6223824

W ramach obchodów tego  Dnia w programie „Kawa czy herbata” TVP 1 wystąpili: prof. Elżbieta Zakrzewska - Manterys oraz Andrzej i Natalia Suchciccy; w Radiu Plus rozmawiali: Monika Krajewska, Katarzyna Paszkowska i Andrzej Suchcicki, a w Radiu Internetowym -  Magdalena Kicińska oraz Andrzej Suchcicki.