Dziewiąty Światowy Dzień Zespołu Downa

Z tej okazji zaprosiliśmy osoby niepełnosprawne intelektualnie wraz opiekunami do warszawskiego Kina Muranów na projekcję polskiej komedii romantycznej „Wkręceni”. Po projekcji każdy z niepełnosprawnych gości otrzymał okolicznościowy upominek. Fragmenty spotkania relacjonowała telewizja Polsat News, a niektórzy uczestnicy udzielili wywiadu do programu Wystarczy chcieć, który został wyemitowany 23 marca. W studiu telewizyjnym gościli: Natalia i Andrzej Suchciccy oraz pani Agnieszka Mech i jej dzieci: Gosia (z zespołem Downa), Michał, Karolina i Maciek, bohaterowie książki Rodzeństwo osób z niepełnosprawnością.

http://www.ipla.tv/Wystarczy-chciec-swiatowy-dzien-zespolu-downa/vod-5914543#/page_container

 

W godzinach popołudniowych, w programie Zapraszamy na kawę w TVP Warszawa wystąpili: prof. Elżbieta Zakrzewska–Manterys i Andrzej Suchcicki. Tematem spotkania był Zespół Downa – fakty i mity.

http://www.tvp.pl/tvp-regionalna/programy/zapraszamy-na-kawe/wideo/21032014-1235/14479567

 

W TVP1, o godz. 18. 30, w programie Świat się kreci Agata Młynarska gościła podopiecznych naszego Stowarzyszenia: Ewelinę Kawecką, Natalię Suchcicką, Adama Kowalewskiego i Daniela Krajewskiego oraz towarzyszącą młodzieży dr Izabelę Fornalik.

http://vod.tvp.pl/audycje/rozrywka/swiat-sie-kreci/wideo/21032014/14211009

 

Po zapadnięciu zmroku można było obejrzeć okolicznościową iluminację warszawskiego Mostu Śląsko - Dąbrowskiego, który w tym dniu zmienił oświetlenie przęseł na granatowo-czerwone barwy loga Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Podobnie jak w roku ubiegłym nasze Stowarzyszenie włączyło się do „skarpetkowej akcji” i zachęcaliśmy do założenia skarpetek w różnych, wesołych kolorach.