Dziesiąty Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Hasłem tegorocznych obchodów było: "Moje możliwości, moje wybory - cieszę się pełnymi i równymi prawami oraz rolą w rodzinie".

Z tej okazji 20 marca zorganizowaliśmy okolicznościową imprezę dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich opiekunów. W warszawskim kinie Muranów odbyła się projekcja polskiego filmu fabularnego „Disco Polo”, a po projekcji niepełnosprawnym uczestnikom wręczono upominki - płytę zespołu i słodycze.

Wspólnie z Koalicją 21 współorganizowaliśmy akcję pod kryptonimem Jabłko, w czasie której osoby z zespołem Downa rozdawały Warszawiakom jabłka z logami Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, naszego Stowarzyszenia i Koalicji 21.

Dzięki uprzejmości Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie w nocy z soboty 21 na niedzielę 22 marca Most Śląsko - Dąbrowski podświetlony był na czerwono-granatowe barwy loga Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

We współpracy z agencją Solski Burson - Marsteller Stowarzyszenie nasze zaprosiło znane osoby do uczestnictwa w facebookowej akcji skarpetkowej z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Akcja miała również na celu zachęcenie jak największej liczby osób do przekazania nam 1% podatku lub wsparcia działań Stowarzyszenia darowizną.

22 marca w programie „Wystarczy chcieć” w telewizji Polsat News wystąpiła Ewa Danielewska z córką Małgorzatą i Elżbieta Zakrzewska–Manterys z synem Wojciechem. Tematem odcinka było Życie z zespołem Downa.

http://www.ipla.tv/Wystarczy-chciec-zycie-z-zespolem-downa/vod-6223824