W niedzielę 20 marca, w TVP 2 z okazji jedenastego Światowego Dnia Zespołu Downa odbyła się emisja specjalnego wydania programu „Familiada” z udziałem osób z zespołem Downa - podopiecznych Stowarzyszenia - oraz ich rodziców i terapeutów.

http://familiada.tvp.pl/24501973/odc-2271-odcinek-specjalny

 

21 marca w poniedziałek, zorganizowaliśmy okolicznościową (zamkniętą) imprezę dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz ich opiekunów.  W programie odbyła się projekcja polskiego filmu fabularnego „Dzień dobry, kocham cię”, spotkanie z aktorem Łukaszem Garlickim oraz słodki poczęstunek.Impreza odbyła się w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, przy ul. Żeromskiego 29 (wejście od ul. Jarzębskiego). Na uroczystości gościliśmy zastępców Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy - Grzegorza Pietruczuka i Włodzimierza Piątkowskiego.

Spotkaniu towarzyszyła (dostępna w dniach 18 - 22 marca) wystawa fotografii zatytułowana „Zespół Downa. Rysa na raju”. W sąsiadującym z Salą foyer swoje zdjęcia zaprezentowali: Anna Orłowska i Mateusz Lipiński oraz Wojtek Wełnicki.

W programie "Raport z Polski" w TVP3 wystąpiła współpracująca ze Stowarzyszeniem prof. Elżbieta Zakrzewska - Manterys.Tematem reportażu był zespół Downa.

http://www.pytanienasniadanie.tvp.pl/24519606/dzis-swiatowy-dzien-zespolu-downa

 

Z kolei w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP 2 wystąpiła Wioletta Mikusek, autorka "Listów do Syna" , wystawy Stowarzyszenia.

http://www.pytanienasniadanie.tvp.pl/24519606/dzis-swiatowy-dzien-zespolu-downa