Okres Światowego Dnia zespołu Downa to jeden z najbardziej pracowitych okresów w naszym stowarzyszeniu. Tak też było i w tym roku. Przedstawiamy nasze działania z 2019 roku:

 

1. Kampania edukacyjna

W tym roku rządził #zespolkolorowychskrapetek

Dzięki zaangażowaniu Kai Bielawskiej i wsparciu firm Digital Resolution i Tribal Media powstała kampania edukacyjna promująca szacunek, tolerancję i akceptację osób z zespołem Downa.

Do akcji zaproszono 8 osób z trisomią 21, które podzieliły się z swoimi doświadczeniami, opowiedziały co dla nich znaczy zespół Downa, jakie mają pasje i marzenia. Spot na fb zdobył zasięg ponad 1,6 mln odbiorców, pojawił się także w Warszawskim metrze i na dziesiątkach witryn internetowych.

Zachęcaliśmy wszystkich do włączenie się w akcję i założenia dwóch różnych, kolorowych skarpet, wrzucenie zdjęci do mediów społecznościowych z hasztagiem #zespolkolorowychskarpet. Na wypadek gdybyście skarpetek nie posiadali, na pomoc przychodzi firma Many Mornings. Za każdy zakup skarpet w dniu 21.03 przeznaczyła 21% zysku na wsparcie Stowarzyszenia. Finalna kwota dla naszego Stowarzyszenia to 9401,03. Bardzo dziękujemy! 

 Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli naszą kampanię.

Przykładowe media o naszej kampanii:

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/swiatowy-dzien-zespolu-downa-kolorowe-skarpetki-i-wzruszajace-wideo-musisz-to-zobaczyc-aa-WNjQ-3F8R-3zTC.html

https://www.tvp.info/41842413/swiatowy-dzien-osob-z-zespolem-downa-schorzenie-nadal-budzi-uprzedzenia

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/21-marca-dzis-swiatowy-dzien-zespolu-downa/ynm8f4r?utm_source=bardziejkochani.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

 

2. Wernisaż prac malarskich

Razem z PKO Bankiem Polskim i Zespołem Szkół Specjalnych nr 105 otworzyliśmy wernisaż prac malarskich naszych podopiecznych.

CUDptaki... i inne dziwaki
Wernisaż prac malarskaich
Centrala PKO Banku Polskiego
ul. Puławska 15 (atrium- V piętro)

Zapraszamy na wernisaż prac uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Warszawie. Są to osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. Ich prace powstają na zajęciach malarskich prowadzonych przez Jolantę Dąbrowską w ZSS nr 105 w Warszawie i inspirowane są twórczością wielkich mistrzów pędzla, takich jak: Salvador Dali, Pablo Picasso, Marc Chagall, Claude Monet, oraz współczesnych polskich malarzy- Adama Sadury, Pauliny Szufnary-Lebidy i innych.

Młodzi artyści w swojej twórczości wykorzystują profesjonalne materiały (farby akrylowej olejnej) i dotykają różnych kierunków malarstwa, od surrealizmu po impresjonlizm i kubizm. Malowanie jest dla Nich wielką przyjemnością, możliwością indywidualnego, swobodnego wypowiadania się, poznania siebie i swoich emocji, sposobem na rozwój osobowości i budowania poczucia własnej wartości, a także daje im szansę na walkę z wykluczeniem i pełniejsze zaistnienie w społeczeństwie.

Osoby chętne do obejrzenia prac prosimy o zgłaszanie się na adres mailowy w celu uzgodnienia terminu: esuchcicka@bardziejkochani.pl

Zapraszamy!

Galeria zdjęć z wernisażu:

bardziejkochani.pl/co-robimy/galeria/

 

3. Koncert marzeń

To był już 15 Koncert Marzeń, kto wie czy nie ostatni. To kosztowna impreza. Trzeba opłacić wynajem sali, nagłośnienie, światło no i gwiazdę. Trudno wymagać w dzisiejszych czasach, by ktokolwiek pracował za darmo. Projekt współfinansowany przez PFRON właśnie się skończył, a widoków na kolejne dotacje brak. Tym bardziej, że wciąż pokutuje przeświadczenie, że niepełnosprawnym to rehabilitacja najbardziej potrzebna, koncerty i kontakty bezpośrednie z artystami to fanaberie. Nic to, pożyjemy zobaczymy, jak mawiają nasi wschodni sąsiedzi.

Póki co cieszmy się jeszcze tym, co wydarzyło się w poniedziałek 25 marca. A jest czym się cieszyć i co wspominać. Najpierw subtelny, ale jednocześnie porywający występ Pawła Pastuszaka z Jaworzna– młodego człowieka z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym. Zaśpiewał kilka melodyjnych utworów – poetyckich, do słów księdza Twardowskiego, religijnych i patriotycznych. Na scenie wystąpił z mamą, która pełniła role konferansjera i bratem Dominikiem, osobą z zespołem Downa – asystentem, przyjacielem, najwierniejszym słuchaczem, ochroniarzem…

Po Pawle Pastuszaku wystąpiła gwiazda wieczoru  - zespół LOMBARD, jedna z legend polskiej muzyki popularnej. Zespół powstał w 1981 roku, przez bez mała 40 lat pracy nagrał kilkanaście płyt, wylansował wiele przebojów i zagrał kilkanaście tysięcy koncertów. Liderem zespołu wciąż pozostaje Grzegorz Stróżniak – kompozytor, aranżer, wokalista grający na  instrumentach klawiszowych. Partnerują mu Marta Cugier – wokalistka i autorka tekstów oraz Daniel Patalas (Gola) – szalejący gitarzysta, Michał Kwapisz (Guma) - dyskretny gitarzysta basowy i Mirosław Kamiński – uśmiechnięty perkusista.

Okazało się, ze przeboje Lombardu są ciągle żywe, mimo upływu lat, pokoleniowych ewolucji gustów, panujących trendów i mód. „Gołębi puch”, „Szklana pogodę” i oczywiście „Przeżyj to sam” śpiewała na stojąco cała sala. To oczywiście zasługa muzyki, ponadczasowych tekstów, ale także osobowości samych artystów – autentycznie cieszących się muzyką, bezpośrednich, z ogromną sympatią dla swoich widzów i słuchaczy. Po koncercie artyści fotografowali się ze wszystkimi, a Grzegorz Stróżniak pomagał przenosić wózki. Prawie symbolicznym akcentem pokoleniowej współpracy i wzajemnego uznania było zaproszenie Pawła Pastuszaka do zaśpiewania wspólnie z Lombardem „Przeżyj to sam”.  Było pięknie. Dziękujemy.

bardziejkochani.pl/index.php

https://www.facebook.com/bkochani/videos/2196898293955751/

 

4. Nagranie programu Jaka to melodia

23 marca na antenie TVP1 była emisja odcinka specjalnego programu Jaka to melodia z udziałem gwiazd serialu "Na dobre i na złe", a także naszym.

https://vod.tvp.pl/video/jaka-to-melodia,23032019,41573052

bardziejkochani.pl/index.php

 

5. Media o nas

Nasze przedstawiciele często pojawiali się w mediach, o czym możecie poczytać w wyszczególnionych poniżej linkach:

bardziejkochani.pl/index.php