2019

26.01-03.02.2019 Rytebłota

https://ryteblota2019.blogspot.com/

2018

13-20 stycznia 2018 zimowisko Rytebłota

https://bardziejkochanizimowisko2018.blogspot.com/

2017

11.02- 19 luty 2017 zimowisko w Supraślu

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bukowisko"

2016

07 - 14 luty 2016, zimowisko w Supraślu

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bukowisko"

2015

16 - 25 stycznia 2015, zimowisko w Supraślu

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bukowisko"

2014

14 - 23 luty 2014, zimowisko w Piwnicznej Zdroju

Ośrodek Wypoczynkowy  "Filarówka"

2013

 

 

07 - 14 luty 2016, zimowisko w Supraślu

 

Ferie zimowe odbyły się w  Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji „Bukowisko” pod opieką 12. osób (kadry i wolontariuszy) przebywało 28. uczestników zimowego wypoczynku. W programie zimowiska był m.in.: udział w przedstawieniu "Opowieść wigilijna" , wystawianym w Białostockim Teatrze Lalek i wizyta w Piwnicy Lalek; zwiedzanie Muzeum Ikon, połączone z warsztatami tworzenia ikon, a także przejażdżka (kulig) wozami konnymi w supraskim lesie. Jak zwykle dla uczestników opiekunowie przygotowali wiele konkursów i zabaw: dyskoteki tematyczne (maskowa i wieczorowa), rozgrywki piłkarskie na hali sportowej, ćwiczenia na siłowni, boks i zajęcia z zumby.

 

Blog z wyjazdu pod adresem

 

http://zimowiskobk2016.blogspot.com/2016/02/dzien-pierwszy-802-poniedziaek.html

 

 

16 - 25 stycznia 2015 , zimowisko w Supraślu

28 uczestników pod opieką 10  kadry i wolontariuszy spędziło ferie zimowe w ośrodku Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji "Bukowisko" w Supraślu.

W trakcie  wyjazdu młodzież zwiedziła Zamek, Wielką Synagogę oraz Galerię Sztuki i Smaku „Opowieści z Narwi” w  Tykocinie; meczet i gospodarstwo agroturystyczne Tatarska Jurta w Kruszynianach.

Uczestnicy brali udział w przedstawieniu „Karnawał zwierząt”, wystawianym w Białostockim Teatrze Lalek, gdzie również zwiedzili Piwnicę Lalek. W Piwnicy Lalek była możliwość zobaczenia wszystkich bohaterów, którzy wystąpili w repertuarze Białostockiego Teatru Lalek. Uczestnicy zobaczyli lalki z lat 60 XX wieku, kostiumy, fragmenty Nie brakuje tu dekoracji.

W supraskim lesie odbyła się przejażdżka wozami konnymi z pochodniami oraz ognisko z kiełbaskami, pieczonym chlebem i bigosem. W Supraślu młodzież zwiedziła Muzeum Ikon, a także uczestniczyła w warsztatach tworzenia ikon. Odwiedziła również Monaster Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Supraślu, na terenie którego znajduje się Cerkiew Obronna Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Jak zwykle dla uczestników1) opiekunowie przygotowali wiele konkursów2) i zabaw integracyjnych.

Były to zajęcia integracyjne, takie jak:

- dyskoteki tematyczne „ Ulubiony bohater z bajki”, „ Mundurowa”

- konkurs „Kalambury”

- rozgrywki tenisowe w ping - ponga

- ćwiczenia na siłowni

- rozgrywki piłkarskie na hali sportowej

- karaoke

- zajęcia plastyczne:

• malowanie wizytówek na drzwi,

• malowanie dekoracji do dyskotek tematycznych,

• robienie strojów do dyskotek tematycznych.

 

Zimowisko było okazją do poznania zwyczajów i tradycji z pogranicza trzech kultur: żydowskiej, prawosławnej i muzułmańskiej.

 

W załączniku program zimowiska

Blog z wyjazdu pod adresem

 

http://suprasl2015.blogspot.com/

 

 

14 - 23 luty 2014, zimowisko w Piwnicznej Zdroju

 

30 uczestników pod opieką kadry i wolontariuszy spędziło ferie zimowe w ośrodku wypoczynkowym "Filarówka" w Piwnicznej Zdroju.

W trakcie wyjazdu młodzież zwiedziła Muzeum Jana Pawła II , kościół i klasztor Klarysek  oraz starówkę w Starym Sączu.

Miasteczko Galicyjskie oraz Park Etnograficzny w Nowym Sączu.

Muzeum Zabawek i Muzeum Nikifora w Krynicy Zdroju.

W Jaworzynie Krynickiej udało się zobaczyć trochę zimy i śniegu na stokach górskich podczas przejażdżki gondolami. Na miejscu młodzież spędziła czas

W czasie kolejnej wycieczki - w Gospodarstwie Pasiecznym Sądecki Bartnik w Stróżach k. Grybowa - młodzież obejrzała skansen pszczelarski i zwierzyniec, własnoręcznie wyrabiała woskowe świece i miodowe pierniki oraz degustowała miody.

W ramach kuligu na zimowisku była przejażdżka wozami konnymi po Piwnicznej Zdroju oraz ognisko z kiełbaskami i pieczonym chlebem.

Ze specjalnym koncertem dla naszej młodzieży wystąpił również Regionalny Zespół Dolina Popradu. W czasie spotkania z zespołem uczestnicy dowiedzieli się o kulturze i folklorze „Czarnych górali”, obejrzeli tradycyjne stroje góralskie z terenów Beskidu Sądeckiego, zapoznali się tańcami i zabawami regionalnymi.

 

Były także zajęcia integracyjne, takie jak:

- dyskoteki tematyczne „ Lata 20””, „Lata 60,/70”

- konkurs „Kalambury”

- konkurs „Jaka to melodia”

- rozgrywki bilardowe,

- mecze „pikarzykowe” i w cymbergaja,

- gra towarzyska „Twister”,

- zajęcia muzyczne :

•śpiewanki przy akompaniamencie gitary

• karaoke

- zajęcia plastyczne:

• malowanie wizytówek na drzwi,

• malowanie dekoracji do dyskotek tematycznych,

• robienie strojów do dyskotek tematycznych.

 

 

W załączniku program zimowiska

Blog z wyjazdu pod adresem

http://piwnicznazdrojbk2014.blogspot.com/

 

 


 

25 stycznia - 3 lutego 2013 , zimowisko w Śniadce Drugiej

 

W załączniku program 

Blog z wyjazdu pod adresem

http://bk2013.blogspot.com/

 

 

 
 
 

29 stycznia - 8 lutego 2010 , zimowisko w Rymanowie Zdroju

W zimowisku wzięło udział 25 uczestników i 9 opiekunów. Założeniem programowym wyjazdu było wzmocnienie samodzielności i saoodpowiedzialności niepełnosprawnych. Każdy dzień zaczynał się wspólnym spotkaniem uczestników i opiekunów, ustalaniem programu dnia oraz osób odpowiedzialnych za jego realizację. Na bieżąco prowadzony był blog zimowiska urozmaicony krótkimi filmikami.

 

Blog z wyjazdu pod adresem

http://zimowisko2010.blogspot.com/

 

 

 

17 - 25 stycznia 2009, zimowisko w Rymanowie Zdroju

W zimowisku wzięło udział 30 osób ( 22 uczestników i 8 opiekunów).Program zimowiska został tak skonstruowany, aby zapewnić młodzieży odpoczynek i relaks, spełniał jednocześnie cel terapeutyczny - wzmacnianie poczucia samodzielności, decyzyjności i odpowiedzialności w sytuacjach kontrolowanej przez terapeutów. Czyli maksymalnie dużo samodzielności podopiecznych przy minimalnej kontroli i interwencji ze strony opiekunów. Aby cel mógł być osiągnięty na zimowisko wyjechała mała, zgrana grupa uczestników. Zostali oni podzieleni na 3 - 4 osobowe podgrupy, każda pod opieką jednego opiekuna, który doskonale znał swoich podopiecznych, miał do nich zaufanie i wiedział, jak mogą postąpić w określonych sytuacjach. Każdy dzień zaczynał się wspólnym spotkaniem uczestników i opiekunów, ustalaniem programu dnia oraz osób odpowiedzialnych za jego realizację.

 

Blog z wyjazdu pod adresem

http://zimowisko2009.blogspot.com/

 

 

10 - 18 lutego 2008, zimowisko w Woli Michowej

Był to pilotażowy wyjazd zimowy, zorganizowany dla małej grupy młodzieży starszej. Na wniosek opiekunów wprowadzono pewne innowacje - młodzież samodzielnie przygotowywała posiłki, ustalała programy zajęć dziennych, planowała wycieczki, organizowała konkursy, dyskoteki i okolicznościowe spotkania.