"Włochy klasyczne" w dniach 23.03- 29. 03. 2015


Pierwszy dzień uczestnicy spędzili w urokliwym miasteczku Asyż, gdzie dowiedzieli się o historii życia oraz odwiedzili grób św. Franciszka. 

Rzym, który był celem drugiego dnia podróży przywitał podróżnych obfitym deszczem. Jednak w strugach deszczu, ale z czołem podniesionym zwiedzili Watykan. Była możliwość uczestniczenia w audiencji generalnej na Placu św. Piotra u papieża Franciszka. Następnie obejrzeli Bazylikę św. Piotra , gdzie m.in. odwiedzili w podziemiach Watykanu Groby Watykańskie. Najważniejszym zaś punktem była modlitwa przy Grobie Świętego Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana. Kolejny dzień poświęcony był historii Rzymu antycznego. Wycieczkowicze podziwiali potęgę starożytnego Rzymu: Koloseum , Łuk Trajana, Forum Romanum, Plac Wenecki, Panteon. W czasie spaceru było spotkanie z rzymskimi gladiatorami, którzy bardzo chętnie pozowali  do zdjęć.

Piąty dzień poświęcony był  Padwie. Tutaj zwiedzali Papieską Bazylikę Św. Antoniego wewnątrz, której znajduje się grób św. Antoniego Padewskiego . Ostatnim punktem  wyjazdu była Wenecja. Uczestnicy udali się tam z miejscowości Lido de Jesolo do Portu w Punta Sabbioni, skąd wypłynęli w rejs tramwajem wodnym do Wenecji. Słoneczna pogoda dodała tylko uroku zwiedzaniu Placu św. Marka, Bazyliki św. Marka,czy Campanilla - dzwonnicy św. Marka. Odbyliśmy także spacer malowniczymi zaułkami miasta do mostu Rialto.


W czasie wyjazdu nie obyło się również bez niespodzianek. Ostatniego wieczoru, kiedy był nocleg w hotelu Trento w miejscowości Lido de Solo, odbył się dla naszych uczestników pokaz sztuczek włoskiego magika oraz dyskoteka. W tej samej miejscowości, która należy do najbardziej znanych we Włoszech wakacyjnych kurortów podziwiane było w trakcie porannego spaceru Morze Adriatyckie. Czas wolny był spedzany głównie na odpoczynku przy dobrej , włoskiej kawie, pysznej pizzy i podobno najwspanialszych na świecie lodach.