"Złota Praga" / Czechy - w dniach 04. 05 - 08.05. 2016

 

Uczestnicy wycieczki rozpoczęli  zwiedzanie  Starego Miasta w miejscowości Kutna Hora. Obejrzeli tam gotycki kościół św. Barbary, który został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Następnie zwiedzili Kaplicę Czaszek w dzielnicy Sedlec, gdzie znajdują się szczatk iofiar epidemii dżumy z XIV, XV i XVII wieku. Czaszki i kości posłużyły do całego wystroju wnętrza obiektu. Była pyszna obiadokolacja z knedliczkami, które podobno w Czechach jedzą już tylko turyści. Nie obyło się bez degustacji tradycyjnych czeskich trunków: piwa i becherowki. Poz a programem był deszcz i wiatr.

 

Ostatnie dni wycieczki obfitowały w zwiedzanie różnych , ciekawych miejsc czeskiego miasta. Grupa odwiedziła XIV – wieczny Zamek Karlštejn, który zajmuje wyjątkowe miejsce wśród czeskich zamków. Został on zbudowany przez czeskiego króla i cesarza rzymskiego Karola IV, jako miejsce przechowywania królewskich skarbów Kolejnym punktem podóży był Czeski Kras, na terenie którego znajduje się więcej niż 1100 jaskiń ( jaskinie Konepruskie).

 

W dalszej części zwiedzania Pragi była możliwość obejrzenia rynku staromiejskiego z ratuszem i zabytkowym zegarem figuralnym Orloy, pomnika Jana Husa, starej żydowskiej dzielnicy Josefov, kościół Marii Panny przed Tynem, Nowego Miasta Placem Wacława i kościółem św. Wacława.Odbył się również rejs statkiem po Wełtawie. Nie obyło się także bez wieczoru czeskiego, w czasie którego były tańce i śpiewy przy muzyce granej przez czeską kapelę.Ostatniego dnia w drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili Skalne Miasto w Czechach, gdzie spacerowali wśród niesamowitych formacji skalnych oraz mieli rejs łodzią.