17 maja 2014 - IV wizyta w Domach Pomocy Społecznej

W sobotę, 17 maja kolejny raz grupa trenerów pracy i przyszłych pracowników - osób z zespołem Downa w ramach realizowanego przez stowarzyszenie projektu "Pomocna Dłoń" wizytowała warszawskie ośrodki pomocowe.
 

Uczestnicy tym razem odwiedzili Dom Pomocy Społecznej im. Matysiaków przy ul. Arabskiej 3 oraz Dom Pomocy im. Św. Józefa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Hetmańskiej 44.
Zapoznali się z działaniem organizacyjnym placówek, obejrzeli sale do rehabilitacji i terapii zajęciowej, mieli również możliwość obejrzenia pokoi pensjonariuszy oraz rozmowy z nimi o codziennym życiu w domu.

11 maja 2014 - III wizyta w Domach Pomocy Społecznej

W dalszym ciągu trwają wizyty w Domach Pomocy Społecznej trenerów pracy i przyszłych pracowników - osób z zespołem Downa w ramach  projektu "Pomocna Dłoń"
Tym razem część uczestników projektu w dniu 11 maja zwiedziła DPS przy ul. Solec 36 a i  DPS przy ul. Korotyńskiego 10.
Celem wizyt było zapoznanie się z pracą placówek. Uczestnicy obejrzeli mieszkania pensjonariuszy, z którymi mieli również okazje porozmawiać, sale do terapii i rehabilitacji.

2 maja 2014 - II wizyta w Domach Pomocy Społecznej

W dniu 2 maja br w ramach projektu "Pomocna Dłoń" zamiast jechać na majówkę, część trenerów pracy i przyszłych pracowników w domach opieki - osób z zespołem Downa - uczestniczyła w wizytach w DPS – ach. Odwiedziliśmy Państwowy Dom przy ul. Arabskiej 3 i Dom przy ul.Hetmańskiej 4 prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

 

Obydwie placówki zrobiły na nas bardzo miłe i pozytywne wrażenia. Otwarty, życzliwy, znający swoich podopiecznych personel, bardzo czyste, schludnie zorganizowane miejsca ogólnodostępne - świetlice, kąciki ze stolikami, mini kuchnie. Obie placówki miały wiele wspólnych elementów - piękne ogrody, dużo zieleni w środku, kolorowe ściany, kaplice, biblioteki, przestronne stołówki, sale rehabilitacyjne, sale warsztatów plastycznych, sale teatralne. Rozmawialiśmy z przedstawicielkami Samorządu w katolickim DPS - bardzo im się podobał pomysł pomocy ze strony osób z zespołem Downa - brakuje takiej wolontariackiej formy wsparcia szczególnie przy wychodzeniu na spacery.

 

12 kwietnia 2014 roku- I wizyty w Domach Pomocy Społecznej.

I wizyty osób z zespołem Downa i trenerów pracy w Domach Pomocy Społecznej, w celu zapoznania się z pracą placówek.Wizyty odbyły się w DPS przy. ul Solec i DPS przy ul. Korotyńskiego w Warszawie.