16 maja 2014, Żoliborski Dzień Rodziny

W tym roku imprezę plenerową zastąpiliśmy spotkaniem w Kinie Wisła w ramach Żoliborskiego Dnia Rodziny. Umiejętności swoich uczniów i podopiecznych w prezentacjach tanecznych, teatralnych i wokalnych przedstawiły żoliborskie szkoły specjalne, WTZ i ŚDS. Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, czekał na nich również poczęstunek i projekcja filmu fabularnego „Amazonia. Przygody małpki Sai”. Imprezę objął patronatem burmistrz Dzielnicy Żoliborz. Impreza miała charakter zamknięty.

8 czerwca 2013, VIII festyn, występ zespołu Toledo

VIII festyn został zorganizowany przy współpracy i na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 100 przy ul. Czarnieckiego. Na gości czekały atrakcje m.in.: bungee, hopka, dmuchany zamek, plenerowe zajęcia z dogoterapii, warsztaty lalkarskie, malowanie twarzy. Na scenie talenty muzyczne, taneczne i aktorskie zaprezentowali podopieczni warszawskich szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej oraz dwie grupy reprezentujące Stowarzyszenie: formacja taneczna Up&Down (w pokazie hip-hop) oraz uczestnicy zajęć rehabilitacyjno - sportowych w pokazie capoeiry. Na wszystkich czekał poczęstunek w postaci hamburgerów, cheeseburgerów, ciastek, słodyczy i napojów. Przy stoiskach można było zapoznać się z ofertami placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie Warszawy. Główną atrakcją imprezy był koncert zespołu disco polo Toledo. Spotkanie prowadziła Laura Łącz.

 

2 czerwca 2012, VII festyn, występ zespołu Akcent

Licznie przybyłym na nasz festyn gościom zaproponowaliśmy konkursy, warsztaty rzeźbiarskie, malowanie twarzy, warsztaty lalkarskie, zajęcia z psami, przejażdżki konne oraz powozem i zabawy na placu zabaw. Na scenie można było obejrzeć występy muzyczne, taneczne i teatralne podopiecznych placówek i ośrodków dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Była możliwość wymiany doświadczeń, zapoznania się z ofertami placówek oraz skorzystania z konsultacji ze specjalistami. Główną atrakcją Festynu był koncert zespołu Akcent. Całość prowadziła Laura Łącz.

Festyn odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy Dzielnicy Żoliborz oraz wsparciu firm i instytucji; McDonalds, Nałęczów Zdrój Sp. z o.o. i MACCOFFE.

W czasie Festynu odbyła się również akcja promująca wolontariat Stowarzyszenia pod hasłem „Bardziej Kochani Wolontariusze”. Akcja realizowana była w ramach projektu „Promocja wolontariatu i rozwój oferty prac wolontariackich dla mieszkańców Warszawy.


11 czerwca 2011, VI festyn, występ Romana Roczniaka

Na kolejnym tradycyjnym czerwcowym festynie naszego Stowarzyszenia na gości czekały atrakcje w postaci zajęć i konkursów sportowych, mini warsztaty rzeźbiarskie i warsztaty aktora – lalkarza, zabawy na placu zabaw, plenerowe zajęcia z dogoterapii, przejażdżki na kucykach oraz poczęstunek. Na scenie swoje talenty muzyczne, taneczne i teatralne zaprezentowali podopieczni placówek i ośrodków dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Spotkanie było również okazją do zapoznania się z ofertami szkół specjalnych, ŚDS- ów, WTZ- ów, PPP, przedszkoli specjalnych oraz skorzystania z konsultacji ze specjalistami. Atrakcją Festynu był koncert Romana Roczniaka. Imprezę prowadziła Laura Łącz.