Stowarzyszenie Bardziej Kochani realizuje  w latach 2019 – 2022 projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa pod nazwą  Czas dorastania. Prowadzenie mieszkania chronionego – treningowego dla

osób z niepełnosprawnością intelektualną, mieszkańców m.st. Warszawy wraz z prowadzeniem miejsca interwencyjnego. Edycja II.”.

W związku z tym:

 

 

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością intelektualną na turnusy treningowe do mieszkania chronionego - treningowego przy ulicy Narbutta 53 w Warszawie.

 

 

Co to jest mieszkanie chronione?

W myśl polskiego prawa, to forma pomocy społecznej w postaci lokalu mieszkalnego, w którym osoby w nim mieszkające prowadzą samodzielne życia przy mniejszym lub większym (w zależności od potrzeb) wsparciu opiekunów. Mówiąc inaczej - to alternatywa dla Domów Pomocy Społecznej pozwalająca osobom
z niepełnosprawnością żyć w warunkach zbliżonych do środowiska rodzinnego.

 

Co to jest mieszkanie chronione - treningowe?

Nie od razu Kraków zbudowano. Mieszkanie chronione to w Polsce ciągle nowa forma opieki nad osobami
z niepełnosprawnością. Wszyscy musimy się wiele nauczyć. Mieszkańcy – funkcjonować poza rodziną i wykonywać codzienne domowe obowiązki, opiekunowie – organizować życie, dzielić zadania i pomagać w ich wykonywaniu, rodzice – nabrać zaufania do możliwości swych niepełnosprawnych dzieci. Wiele nauczyć musi się także organizacja prowadząca takie mieszkanie i miasto stołeczne Warszawa, które to przedsięwzięcie współfinansuje.

 

Kto może być uczestnikiem projektu „Czas dorastania”?

Mieszkańcy m. st. Warszawy, osoby powyżej 18 roku życia, z niepełnosprawnością intelektualną uczęszczające do szkół, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, ośrodków wsparcia dziennego, a także osoby pracujące. Formalnego kierowania uczestników na turnusy treningowe dokonują rejonowe Ośrodki Pomocy Społecznej.

 

Jak wygląda pobyt w mieszkaniu treningowym?

Może trwać od 1 do 3 miesięcy. Mieszkańcy znajdują się pod stałą (dzienną i nocną) opieką specjalistów – trenerów, którzy dbają o Ich bezpieczeństwo i prowadzą treningi – kulinarny, komunikacyjny, ekonomiczny, kulturalny. Osoby niepełnosprawne nie poruszające się samodzielnie są po śniadaniu odwożone do placówek dziennego pobytu, po zajęciach odbierane i przywożone do mieszkania. Po powrocie robią zakupy, przygotowują posiłki sprzątają, piorą, planują czas wolny. Z rodzicami mają kontakt telefoniczny lub mailowy. Rodzice mogą śledzić postępy swoich dzieci na blogu, Facebooku i stronie Stowarzyszenia Bardziej Kochani.

 

Nasze mieszkanie

Lokal mieści się w przedwojennej kamienicy przy ulicy Narbutta 53, ma prawie 125 metrów kwadratowych powierzchni. Na uczestników czekają 2 dwuosobowe pokoje, dwie łazienki, kuchnia z jadalnią i  duży salon z aneksem wypoczynkowym. Jest także oddzielny pokój dla opiekunów. Mieszkanie jest w pełni wyposażone, jest lodówka, zmywarka, drobny sprzęt AGD, pralka. Do dyspozycji jest także telewizja satelitarna, Wi-Fi, telefon stacjonarny
i komórkowy, odtwarzacz audio i wideo. Mieszkańcy przywożą ze sobą ubrania i kosmetyki, ewentualnie ulubione sprzęty i gadżety. Prowiant, ręczniki, pościel, środki piorące itp. zapewnia organizator.

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: Ewa Suchcicka – 502 147 487; e-mail: esuchcicka@bardziejkochani.pl

VIII turnus w mieszkaniu Narbutta

Poznajcie Anię, Martę, Andrzeja i Michała, którzy zagościli w naszym mieszkaniu.

Trzymajcie kciuki za naszą ekipę, zapraszamy na bloga

https://mieszkanienarbuttabk.blogspot.com/

 
Wyświetla zdjęcia 1 do 4 z 4
 

VII turnus w mieszkaniu chronionym Narbutta

Nowy turnus! ????

Przekazujemy wspaniałą nowinę, w naszym mieszkaniu przywitaliśmy nowych mieszkańców- Natalię, Stefanię, Pawła i Stanisława.

Trzymajcie kciuki za naszą czwórkę wspaniałych! Zapraszamy na bloga po codzienną relację.

V turnus w mieszkaniu treningowym Narbutta

Rozpoczęliśmy V turnus w mieszkaniu.
Zapraszamy na bloga po relacje z każdego dnia pobytu naszych mieszkańców.

IV turus w mieszkaniu treningowym Narbutta

Zaczynamy IV turnus w mieszkaniu chronionym- treningowym. Przedstawiamy Monikę, Justynę i Grzegorza

Trzymajcie kciuki za naszych mieszkańców!

Zapraszamy na bloga

 

III turnus mieszkania treningowego Narbutta

Po długiej przerwie wróciliśmy do naszego mieszkania przy ul. Narbutta w Warszawie.

Zamieszkali z nami uczestnicy ŚDS z ul. Grębałowskiej w Warszawie- Kasia, Sylwia, Mirek i Stefan. 

Zapraszamy na bloga
https://mieszkanienarbutta.blogspot.com/2020/07/turnus-iii-dzien-1-0807.html

 

Wznawiamy działalność mieszkania treningowego- chronionego w projekcie Czas dorastania II.W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, projekt Czas dorastania II został zawieszony do odwołania. Turnus II zakończyliśmy przed terminem- 12 marca 2020.

II turnus w mieszkaniu chronionym

II turnus rozpoczęliśmy 1 marca 2020. Zamieszkała z nami paczka przyjaciół: Ewa, Justyna, Wojtek i Adam. Niestety z przyczyn niezależnych od nas musieliśmy zakończyć turnus 12 marca 2020.

I turnus mieszkania treningowego Narbutta

Rozpoczęliśmy pierwszy turnus w naszym mieszkaniu przy ulicy Narbutta w Warszawie. Naszymi mieszkankami są cztery kobiety z ŚDŚ z ul. Grębałowskiej.

Mamy nadzieję, że miło spędzą czas w naszym mieszkaniu, a także nauczą się wielu nowych umiejętności w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.

Zapraszamy na bloga!
https://mieszkanienarbutta.blogspot.com/2020/02/i-turnusdzien-1-02022020.html?fbclid=IwAR3MbPrIPk6CHm8Wzb7A8dIiMHShTm41nUvfm0L26uU4pfq_NAjQOC_XV9k