Magdalena Bastecka

Z wykształcenia pedagog specjalny, na co dzień nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych nr 100. Swoją przygodę ze stowarzyszeniem rozpoczęłam w 2006 roku. Początkowo jako wolontariusz wyjeżdżałam na zimowiska i kolonie, aktualnie współprowadzę wyjazdy wakacyjne i zimowe oraz akcje "Lato w mieście". Pracuję także jako terapeuta na sobotnich zajęciach rehabilitacyjno - sportowych. Kocham góry, w szczególności Bieszczady.

Marcel Dąbrowski

Jestem absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej, gdzie ukończyłem studia psychologiczne (specjalność psychologia kliniczna). Na co dzień pracuję w Szkole Podstawowej Niepublicznej przy Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym w Warszawie, gdzie prowadzę zajęcia indywidualne. Współpracuję ze Stowarzyszeniem od 2011 roku, początkowo jako wolontariusz, obecnie prowadzę muzyczne zajęcia z gitarą podczas sobotnich zajęć rehabilitacyjno – sportowych. Uwielbiam klasykę rocka, stare westerny, sport w każdej postaci oraz letnie i zimowe wypady w góry.

dr n. hum. Izabela Fornalik

Pedagog specjalny, edukator seksualny, wykładowca, realizuje zajęcia dydaktyczne na Podyplomowym Studium Wychowania Seksualnego Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, ich nauczycieli i rodziców na temat seksualności. Jest autorką licznych publikacji na ten temat, między innymi poradników pt.:  "Jak edukować seksualnie osoby z niepełnosprawnością intelektualną? Poradnik dla specjalistów" oraz "Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną." W Stowarzyszeniu "Bardziej Kochani" prowadzi punkt konsultacyjny (dotyczący seksualności) dla rodziców oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie. Pisuje w Magazynie Psychologicznym "Sens" w rubryce  "Sekspogotowie"

Katarzyna Jarecka

Jestem pedagogiem specjalnym, ze specjalnością pedagogiki niepełnosprawnych intelektualnie, pedagogiem wczesnoszkolnym i arteterapeutą. Na co dzień pracuję w Zespole Szkół Specjalnych nr 100 w Warszawie. Ze Stowarzyszeniem „Bardziej Kochani” współpracuję od 2011 roku, kiedy to pierwszy raz wyjechałam na kolonię i zakochałam się w tej pracy. Dzięki Stowarzyszeniu bardzo dużo zyskałam jako terapeuta, ale także jako człowiek, przede wszystkim poznałam wspaniałych ludzi. W każdym podejmowanym działaniu staram się dać całą siebie, ale też dużo uczę się od innych.

Małgorzata Kozłowska

Absolwentka zootechniki w warszawskiej SGGW. Studentka pedagogiki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ukończyła liczne kursy i szkolenia w zakresie pracy z dziećmi, szczególnie niepełnosprawnymi. Z dogoterapią związana od 2008 roku. Instruktor dogoterapii w Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom. Obecnie pracuje jako dogoterapeuta w licznych placówkach oświatowych, zajmując się głównie dziećmi niepełnosprawnymi. Od kilku lat związana jest ze Stowarzyszeniem Bardziej Kochani, gdzie współtworzy zajęcia "Dogoterapia z elementami logopedii" dla dzieci z zespołem Downa.

Daniel Makos

Współpracuję ze Stowarzyszeniem od wakacji 2005 roku. Byłem wtedy studentem, szukającym miejsca do odbycia praktyk. Szczęśliwy traf chciał, żebym odbył je na koloniach organizowanych przez Bardziej Kochanych. Nauczyłem się na nich, jak się tańczy… bo wcześniej się wstydziłem i nie tańczyłem. Nauczyłem się też, jak się śpiewa…, ale to niekoniecznie podoba się mojemu współlokatorowi… Polubiłem też disco polo. To akurat BARDZO nie podoba się mojemu współlokatorowi! Tak już zostało do dzisiaj. Nadal jestem wolontariuszem. I nadal czerpię z tego bardzo dużo radości. Jeśli nie jadę na kolonie, to czuję później, że wakacje nie były do końca udane. W międzyczasie skończyłem studia z pedagogiki osób z niepełnosprawnością intelektualną na Akademii Pedagogiki Specjalnej i zacząłem pracę w szkole specjalnej. I bardzo cieszę się, że moje życie zawodowe poszło w tym kierunku, bo mam rewelacyjną pracę! Innymi moimi ulubionymi zajęciami jest robienie zdjęć i jeżdżenie rowerem. Znalazłoby się pewnie jeszcze dużo więcej, ale te lubię szczególnie.

Marcin Oraszek

 

Nauczyciel wychowania fizycznego oraz pedagog specjalny. Instruktor Capoeira. Na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej Niepublicznej przy Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym, gdzie prowadzę zajęcia ruchowe .Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Bardziej Kochani” w ramach zajęć rehabilitacyjno – sportowych na basenie prowadząc zajęcia ruchowe z Capoeira.

Katarzyna Paszkowska

Jest pedagogiem specjalnym pracującym w Zespole Szkół Specjalnych nr 100 w Warszawie z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Od 2001 r. współpracuje stale ze Stowarzyszeniem Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”. Jest autorką artykułów o tematyce seksualności i wizerunku osób z niepełnosprawnością intelektualną. Stale prowadzi zajęcia jako edukator seksualny zarówno z osobami niepełnosprawnymi (wg autorskiego programu edukacyjnego „Zrozumieć siebie”) jak i ich rodzicami, opiekunami oraz specjalistami z innych placówek. Swoją wiedzą praktyczną dotyczącą edukacji seksualnej dzieli się z rodzicami i specjalistami prowadząc szkolenia z zakresu seksualności osób niepełnosprawnych na terenie całej Polski. Pani Katarzyna Paszkowska należy do niewielkiej w Polsce grupy pedagogów specjalnych i edukatorów seksualnych równocześnie. Chętnie dzieli się swoją wiedzą teoretyczną oraz doświadczeniami z praktyki. Ponadto prowadzi i koordynuje zajęcia taneczne dla młodzieży z zespołem Downa. Wraz z Pawłem Bugałą tworzyła grupę taneczną „Up & Down Projekt”.

Mariusz Sękowski

Współpracę ze Stowarzyszeniem "Bardziej Kochani" rozpocząłem w 2007 roku i ta przygoda toczy się po dziś dzień. Dzięki pracy z naszą młodzieżą zdobyłem doświadczenie, którego nie zapewniłby mi żaden kurs i miałem okazję poznać wspaniałych ludzi z którymi chce się robić WIELKIE rzeczy. Prywatnie nie rozłącznym kompanem każdej wyprawy jest aparat fotograficzny, który zwiedza ze mną Warszawę lub dalsze zakątki Świata. Poza tym uwielbiam, jak dużo się dzieje dlatego jestem zaangażowany w organizacje Maratonu  Warszawskiego i Finału WOŚP na Targówku.

Agnieszka Staniórska

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika Specjalna o specjalizacji Logopedia oraz moduł kompetencyjny z Terapii pedagogicznej. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych z Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Na co dzień pracuję w Szkole Podstawowej oraz w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym. Ze Stowarzyszeniem Bardziej Kochanych współpracuję od wakacji 2012 roku. Będąc wolontariuszem zdobywam nowe doświadczenia, ale najważniejsze jest dla mnie to, że kontakty z podopiecznymi i z osobami związanymi ze Stowarzyszeniem sprawiają mi dużo przyjemności. W wolnym czasie lubię wybrać się do kina, zwiedzić jakieś ciekawe miejsce, spotkać się ze znajomymi lub dostarczyć sobie silnych emocji poprzez jakąś formę sportów ekstremalnych.

Karolina Wądołkowska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego . Z wykształcenia Neurologopeda. Obecnie pracuje w Szkole Specjalnej nr 109 w Warszawie z dziećmi w wieku przedszkolnym z mózgowym porażeniem dziecięcym. Od kilku lat związana jest ze Stowarzyszeniem- prowadzi zajęcia "Dogoterapia z elementami logopedii" dla dzieci z Zespołem Downa w wieku przed przedszkolnym oraz indywidualne i grupowe zajęcia dla dzieci podczas wakacyjnych turnusów rehabilitacyjnych organizowanych przez Stowarzyszenie.

Katarzyna Zalewska-Domurad

Ukończyłam studia z pedagogiki specjalnej o specjalizacji rehabilitacja osób ze sprzężoną niepełnosprawnością. Współpracę ze  Stowarzyszeniem rozpoczęłam jako wolontariuszka w 2009 roku. Od momentu pojawienia się w organizacji, wykazuje się dużym zaangażowaniem w podejmowaną przez stowarzyszenie działalność . Biorę czynny udział w każdym wydarzeniu, czy akcji społecznej na rzecz stowarzyszenia. Posiadam niesamowite poczucie humoru, którym zarażam podopiecznych z zespołem Downa. Jest bardzo pomysłowa, kreatywna, otwarta i komunikatywna w pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Nie ma dla mnie żadnej przeszkody ani bariery nie do pokonania.

Małgorzata Zarzycka-Gawlik

Jestem pedagogiem specjalnym i psychologiem. Swoje wykształcenie zdobyłam na Akademii Pedagogiki Specjalnej na specjalnościach: Pedagogika osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz Terapia Pedagogiczna. A także na Uniwersytecie Warszawskim specjalizując się w Psychologii klinicznej dziecka i rodziny. Ze Stowarzyszeniem współpracuję od 8 lat.