Emilia Hebda

Nazywam się Emilia Hebda. Moja przygoda ze Stowarzyszeniem Bardziej Kochani trwa krótko bo zaledwie rok, ale wiem że to nie koniec. Jadąc w wakacje pierwszy raz  niewiele wiedziałam
o ludziach z zespołem Downa, za to teraz wiem, że są to przewspaniali ludzie, zawsze uśmiechnięci
i autentyczni, przy których nie da się nie być wesołym. Aktualnie pracuję w szkole z dzieciakami
z autyzmem (jako pomoc na razie ????) a od października 2020 idę na Akademię Pedagogiki Specjalnej. Bardzo lubię  chodzić do teatru, robię to wręcz nałogowo.  Poza tym uwielbiam grać w kości i słuchać ładnej muzyki.

Emilia Pękała

Nazywam się Emilia Pękała. Obecnie jestem studentką Pedagogiki Specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Pierwszy stopień studiów ukończyłam na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - edukacja wczesnoszkolna. Pragnąc poszerzyć swoje zainteresowania i kwalifikacje, na studia magisterskie wybrałam kierunek - terapia pedagogiczna. Pracuję jako wychowawca świetlicy w szkole podstawowej specjalnej. Jest to zajęcie, które doskonale rozwija kreatywność i umożliwia zdobywanie doświadczenia w pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Wolny czas uwielbiam spędzać na świeżym powietrzu. Najlepiej spacerując po górach, bądź uprawiając inną aktywność fizyczną. Uwielbiam też czytać książki, oglądać seriale i pić duże ilości kawy.

Współpracę ze Stowarzyszeniem nawiązałam już na pierwszym roku studiów, kiedy to pojechałem na kolonie jako wolontariusz. Od tego czasu cyklicznie biorę udział w turnusach koloninych, dzięki którym poszerzam swoje horyzonty w różnych dziedzinach. Dzięki wyjazdom poznałam wiele bliskich mi osób.

Maciej Jastrzębski

Mam na imię Maciej Jastrzębski, mam 19 lat i jestem tegorocznym maturzystą. Jestem osobą otwartą, towarzyską, szybko zawierającą nowe przyjaźnie i lubiącą nowe wyzwania.  Interesuję się sportem i lotnictwem (wojskowym i cywilnym), z którym wiążę moją przyszłość zawodową. Moje zainteresowania wiążą się również aktywnościami związanymi z wodą. Posiadam uprawnienia ratownicze WOPR-u, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz patent sternika motorowodnego. Z osobami niepełnosprawnymi jestem związany od kilku lat regularnie jeżdżąc w ramach wolontariatu oraz kadry młodzieżowej na obozy harcerskie ze Szczepem 419 WDH „Leśne Bractwo” Nieprzetartego Szlaku. Ze Stowarzyszeniem „Bardziej Kochanych” współpracuję od zeszłego roku, ale z wieloma podopiecznymi Stowarzyszenia znamy  i dobrze dogadujemy się od dłuższego czasu J

Praca z osobami niepełnosprawnymi jest pewnym wyzwaniem, ale widząc radość i szczęście swojego podopiecznego wynikająca ze wspólnych działań dostaje się niesamowity zastrzyk pozytywnej energii i motywacji do dalszego działania. Wspólne przygody pozostają na długo w pamięci a obie strony mogą z nich wynieść mnóstwo doświadczenia, z którego korzystamy na codzień. Jest to również doskonała okazja do kształtowania swojego charakteru i pracowania nad samym sobą.

 Jestem przekonany, że każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny a odkrywanie tych indywidualnych cech jest tylko kwestią czasu spędzonego razem.

Natalia Madeyska

Los chciał, że nie wiedząc za bardzo, co oznacza termin „pedagogika specjalna” wylądowałam na Uniwersytecie Wrocławskim, zdobywając wiedzę z tego właśnie zakresu. Gdy zaczęłam praktyki studenckie, a potem pracę w warsztatach terapii zajęciowej, okazało się, że pokochałam pracę z osobami z niepełnosprawnością, szczególnie z zespołem Downa. Każdy kontakt z nimi jest dla mnie wyjątkową nauką - nauką o życiu i niestandardowym podejściu do niego, nauką o tym co jest ważne, o byciu tu i teraz i docenianiu „drobiazgów”. Jest to też doskonała zabawa - podopieczni Bardziej Kochanych pokazali mi najdziwniejszy i najśmieszniejszy sposób dowcipkowania :) jestem im za to bardzo wdzięczna!

Na codzień pracuję w przedszkolu integracyjnym, kiedy tylko mogę jestem uczestniczką i wolontariuszką Klubu Inteligencji Emocjonalnej, w wolnym czasie oddaję się kontaktom z naturą i zwierzętami, medytuję i uprawiam jogę. Lubię wyrażać się przez sztukę - pisanie, rysowanie, teatr - i to tego samego zachęcam wszystkich, z którymi pracuję.

Sanda Wojtas

Nazywam się Sandra Wojtas. Jestem z zawodu oligofrenopedagogiem. Kontynuuję naukę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika specjalna - specjalizacja edukacja i rehabilitacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Obecnie jestem wolontariuszem w szkole podstawowej dla dzieci z autyzmem, a od przyszłego roku rozpoczynam pracę w Domu Autysty, który buduje się przy szkole. Interesuję się zagadnieniami z dziedziny arteterapii, autyzmu oraz terapii behawioralnej. Ukończyłam trójstopniowy kurs z Terapii Behawioralnej i mam zamiar kontynuować tę drogę poprzez zrealizowanie kursów i szkoleń na uzyskanie licencji terapeuty behawioralnego a następnie superwizora. Od kilku lat współpracuję z firmą TRAMPUS, która co roku organizuje kolonie zimowe i letnie dla osób ze spektrum autyzmu oraz osób z zespołem Downa – zaczynałam od pracy wolontariackiej, a teraz jeżdżę jako terapeuta. Dodatkowo chciałabym w przyszłości założyć stronę z pomocami dydaktycznymi dla osób z niepełnoprawnościami ręcznie robionymi przeze mnie.

Ze Stowarzyszeniem Bardziej Kochani podjęłam współpracę w 2019 roku jako wolontariuszka na koloniach letnich w Serwach. Chciałam zdobyć nowe doświadczenia
i umiejętności. Kontakt z osobami z niepełnosprawnością jest dla mnie bardzo ważny, głównie dlatego, gdyż sama posiadam dwie siostry z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami sprzężonymi. Dzięki takim inicjatywom mogę przyswoić wiele przydatnych umiejętności potrzebnych nie tylko w przyszłej pracy zawodowej, ale także dla lepszego zrozumienia osób
z którymi żyję na co dzień.

Patrycja Deniszewska

Nazywam się Patrycja Deniszewska. Jestem studentką psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ze stowarzyszeniem Bardziej Kochani jestem związana od 4 lat. Na pierwszy wyjazd namówiła mnie koleżanka. Po tym wyjeździe myślałam, że to była jednorazowa przygoda. Jednak po krótkim czasie zatęskniłam za pozytywną atmosferą, którą roztaczają wokół siebie osoby z niepełnosprawnością.  Kontakt z osobami z niepełnosprawnością jest dla mnie okazją do zdobycia nowych, doświadczeń, które z czasem zamieniają się w wyjątkowe wspomnienia.

Sebastian Ługowski

Nazywam się Sebastian Ługowski. Interesuję się muzyką, filmem i medycyną.
Z wykształcenia i zamiłowania jestem masażystą. Obecnie uczęszczam też na kurs terapeuty zajęciowego. Ze stowarzyszeniem Bardziej Kochani jestem związany od roku, ale z osobami z niepełnosprawnością pracuję już od ponad pięciu lat. Kontakt
z osobami z niepełnosprawnością daje mi dużo radości, wytchnienia i zapomnienia
o problemach otaczającego nas świata.