Karolina Podworska

Odkąd pamiętam bardzo lubiłam spędzać czas z osobami z niepełnosprawnością. To oni uczą prostoty i radości życia, a także wyzbycia się gonitwy za przyziemnymi sprawami. Z "Bardziej kochanymi" poznałam się dopiero w tym roku-2017-podczas kolonii w Serpelicach. Mam nadzieję, że nasze drogi tak szybko się nie rozejdą i będę mogła jeszcze nie raz wspierać to wspaniałe dzieło. Aktualnie jestem po obronie licencjatu na kierunku oligofrenopedagogika w Akademii Pedagogiki Specjalnej, gdzie też planuję pozostać na studiach magisterskich. Poza studiami, pracuję w szkole dla dzieci z autyzmem, a także prowadzę fanpage "Kartolina" z własnoręcznie robionymi kartkami. Interesuję się też kaligrafią oraz Włochami.

Patrycja Deniszewska

Jestem studentką psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od zawsze lubiłam pracę z dziećmi. O Stowarzyszeniu "Bardziej Kochanych" dowiedziałam się od przyjaciółki i za jej namową pojechałam na kolonię do Serpelic. Nie żałuję tej decyzji! Wyjazd pozwolił mi na zdobycie wielu doświadczeń i utwierdzenie w przekonaniu, że chcę pomagać innym.

Emilia Pękała

Emilka, 21 lat. Studiuję na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepelnosprawnoscia intelektualna. Odbywałam praktyki w szkole specjalnej na ul. Czarnieckiego 49 oraz byłam wolontariuszka na koloniach w Serpelicach. Praca z osobami z niepełnosprawnościami daje mi ogromna radość i satysfakcję w związku z czym w wakacje odbyłam kurs języka migowego na poziomie A1. Jestem otwarta na nowe rzeczy, znajomosci i uwielbiam rozwijać swoje zainteresowania

Tomasz Kopczyński

Jestem studentem I roku Zarządzania. Do wolontariuszy "Bardziej Kochanych" dołączyłem
w sierpniu 2016 roku. Moje zainteresowania: uwielbiam chodzić po górach, biegać.

Weronika Wielocha

Przygodę ze Stowarzyszeniem rozpoczęłam zimowiskiem w Supraślu 2017 roku. Od tamtej pory chętnie biorę udział w aktywnościach z naszymi uczestnikami. Bardzo cenię sobie wyniesione z nich doświadczenie oraz miło spędzony czas. Dzięki Stowarzyszeniu poznałam wiele ciekawych osób z którymi łączą mnie wspaniałe wspomnienia.
Czas wolny przeznaczam na podróże, chodzenie na koncerty oraz wolontariat.

Angelika Rudowska

Studiuję pedagogikę, a także pedagogikę specjalną na specjalności: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną połączoną z pedagogiką opiekuńczo-wychowawczą. Ze stowarzyszeniem związałam się zimą 2017 roku wyjeżdżając na zimowisko. Był to cudownie spędzony czas, wiele się nauczyłam, a przede wszystkim poznałam świetne osoby. Cieszę się mogąc pomagać i dawać radość innym.

Katarzyna Hysz

 

Jestem studentką drugiego roku Pedagogiki Specjalnej na specjalności oligofrenopedagogika i pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. O Stowarzyszeniu ,, Bardziej Kochanych” dowiedziałam się od siostry, ponieważ jej córka do niego należy. Po raz pierwszy związałam się na poważnie ze Stowarzyszeniem wyjeżdżając w 2016 roku na turnus do Serpelic. Był to czas niezapomnianych wrażeń i miło spędzonych chwil. Na tym wyjeździe przekonałam się także o tym, że warto pomagać innym, ponieważ sprawia mi to wiele radości i satysfakcji. Swoją przyszłość wiążę z pracą na rzecz innych osób, a bycie w tym Stowarzyszeniu pomoże mi zrealizować te cele.

Milena Pisarska

 

Jestem studentką Inżynierii Ekologicznej na SGGW. Uwielbiam przyrodę w każdej postaci i staram się ją chronić. Prowadzę bloga fotograficznego, promującego okolicę, z której pochodzę. Interesuję się matematyką, szeroko pojętą nauką, leśnictwem oraz zdrowym odżywianiem.

W wolnych chwilach słucham muzyki, chodzę na koncerty, uprawiam sport (zumba, rolki, jazda na rowerze) i grzebię w second handach. Wśród znajomych uchodzę za osobę upartą, odważną i odpowiedzialną. Sama natomiast określę się słowami: wrażliwa, ciekawska i zdeterminowana.

O Stowarzyszeniu dowiedziałam się od przyjaciółki z liceum a do grona wolontariuszy dołączyłam spontanicznie. Kolonie spędzone z podopiecznymi Bardziej Kochanych były dla mnie dużym wyzwaniem. Okazały się jednak bardzo wartościowym i ciekawym doświadczeniem oraz wspomnieniem, które zostanie ze mną na długo.

Marlena  Borkowska

W czerwcu 2014 ukończyłam studia pierwszego stopnia, kierunek pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie i wychowanie przedszkolne na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Od października rozpoczynam studia magisterskie na tej samej uczelni, tym razem na kierunku terapia pedagogiczna. Obecnie pracuję w niepublicznym żłobku, z czego jestem bardzo zadowolona. Ze Stowarzyszeniem Bardziej Kochani związana jestem od 2011 roku. Co roku wyjeżdżam na kolonie, ponieważ dają mi wiele pozytywnej energii na cały rok. Dzięki tym wyjazdom poznałam wielu wspaniałych ludzi, zdobyłam spore doświadczenie w pracy z osobami z Zespołem Downa i bardzo miło spędziłam czas.W każdej wolnej chwili uwielbiam czytać książki, robię to nawet idąc ulicą albo stojąc w kolejce w sklepie. Nie wyobrażam sobie życia bez nich, dlatego moja prywatna biblioteczka powiększa się z dnia na dzień. Mój znak rozpoznawczy? Myślę, że optymizm i szeroki uśmiech, który pomaga mi w życiu.

Agnieszka Borowska 

 

Studiuję na 3 roku Pedagogikę Wczesnoszkolną z Przyrodą. Do Bardziej Kochanych dołączyłam w lipcu 2014r. Kontakt z podopiecznymi stowarzyszenia pokazał mi, jak wiele można dać drobnym gestem. Uwielbiam spędzać czas wśród ludzi, którym mogę pomóc, nauczyć ich czegoś, dać im radość, dlatego też tak zafascynowały mnie nasze kolonie.  Czas wolny spędzam z najbliższymi mi osobami, lubię gdy w życiu spotyka mnie coś nowego, ponieważ jest to szansa na kolejny krok do przodu.

Sylwia Brodzik

 

 

Joanna Czarna

Ukończyłam studia pierwszego stopnia z pedagogiki ogólnej z rehabilitacją osób z niepełnosprawnością na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie jestem studentką pierwszego roku studiów magisterskich z wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej oraz studiów licencjackich z pedagogiki specjalnej także na Uniwersytecie Wrocławskim. Do „Bardziej Kochanych” dołączyłam w 2015 roku podczas letnich kolonii. Dzięki Stowarzyszeniu poznałam wielu wspaniałych ludzi, uzyskałam doświadczenie we współpracy z młodzieżą z zespołem Downa oraz mam niesamowite wspomnienia. Dlaczego wolontariat? ponieważ daje mi mnóstwo satysfakcji i pozwala produktywnie spędzić czas oraz dać coś z siebie innym. Uwielbiam słuchać dobrej muzyki oraz pływać. 

Paulina Dąbrowa

W 2015 roku ukończyłam studia pierwszego stopnia: Edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością intelektualną. Obecnie studiuję Terapię Pedagogiczną na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Do Stowarzyszenia "Bardziej Kochanych" dołączyłam 2015 roku podczas kolonii w Rowach. Był to czas spędzony w gronie wspaniałych ludzi, który dostarczał wiele przyjemności i satysfakcji. Zdobyłam nowe doświadczenie. Dostrzegłam jak dużo radości można dać innym poprzez niewielki gest, wspólne spędzenie czasu. Wspomnienia na zawsze pozostaną w mojej pamięci. 

Magdalena Deko

Jestem studentką III roku Pedagogiki Wczesnoszkolnej z Przyrodą oraz I roku Pedagogiki Leczniczej z Oligofrenopedagogiką na Uniwersytecie Opolskim. Do wolontariuszy "Bardziej Kochanych" dołączyłam w lipcu 2014 roku. Praca z podopiecznymi stowarzyszenia daje mi olbrzymią radość i satysfakcję. Dzięki wolontariatowi zdobywam cenną wiedzę i doświadczenie oraz poznaję wspaniałe osoby. Jestem romantyczką, niepoprawną optymistką, mam w sobie mnóstwo energii, którą zarażam wszystkich wokół . Moje motto życiowe to "Dzień bez uśmiechu dniem straconym". W wolnych chwilach pochłaniam w nieprzyzwoitych ilościach i tempie kryminały.

Anita Gerlej

Skończyłam studia na kierunku pedagogiki specjalnej – oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, aktualnie kończę studia magisterskie na kierunku edukacja przedszkolna, wczesnoszkolna z edukacją włączającą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zafascynowana komunikacją alternatywną, integracją sensoryczną, pracująca z dziećmi z wieloraką niepełnosprawnością pracująca z pasji spełniam się zawodowo! Dlatego również zostałam wolontariuszem Bardziej Kochanych. Moja przygoda ze stowarzyszeniem zaczęła się na zimowisku w 2015 roku i mam nadzieję ze potrwa jeszcze bardzo długo. Dało mi to wiele energii i doświadczenia. W wolnym czasie czytam, jeżdżę na rowerze i pożytkuję swój nadmiar energii w nowych aktywnościach.

Iwona Gębicz

Z Bardziej Kochanymi jestem związana od marca 2012 roku, kiedy to pierwszy raz przyszłam na wolontariat do Stowarzyszenia i tak mi się spodobało, że postanowiłam zostać na dłużej. W czerwcu 2014 roku ukończyłam studia licencjackie z pedagogiki specjalnej (specjalność: terapia pedagogiczna z edukacją włączającą). Praca z ludźmi daje mi dużo satysfakcji, dlatego angażuję się również w organizację Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Targówku, a także wolontariat w trakcie imprez Fundacji Maratonu Warszawskiego. Interesuję się numizmatyką i mam już pokaźną kolekcję monet oraz banknotów z różnych zakątków świata. Jestem miłośniczką podróży, ręcznie robionej biżuterii i zwierząt. Uwielbiam spędzać czas w kuchni przygotowując wegetariańskie przysmaki. Poza tym gromadzę wspomnienia, w czym pomaga mi aparat fotograficzny. Wszystko, co robię, odbywa się przy dźwiękach muzyki, bez której nie wyobrażam sobie życia.

 

 

Mateusz Gorzeń

 

W stowarzyszeniu jestem wolontariuszem od 2009 roku. Obecnie studiuje Inżynierie Bezpieczeństwa Pożarowego na SGSP (Szkoła Główna Służby Pożarniczej) w Warszawie. Interesuje się głównie piłką nożną. Uwielbiam chodzić po górach, a w wolnych chwilach poczytać dobry kryminał.

Joanna Góralska

W 2014 roku skończyłam studia licencjackie (pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie) na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od tego roku również zaczęłam pracę w szkole specjalnej. O Stowarzyszeniu dowiedziałam się na uczelni w 2012,a należę do niego,bo łączy w sobie doświadczenie,fajnych ludzi i wspaniałych podopiecznych. :) Wolny czas poświęcam na gadanie o wszystkim i o niczym,czytanie wszystkich ciekawych książek,które wpadną mi w ręce, słuchanie wszystkiego, co przypadnie mi do gustu i naukę wszystkiego,co aktualnie przyciągnie moją uwagę. :)

Katarzyna Gregonis

W wakacje 2015 roku ukończyłam studia na kierunku administracja na Politechnice Śląskiej w Zabrzu. Tuż po niej rozpoczęłam swoją niezwykłą przygodę z Bardziej Kochanymi, jadąc po raz pierwszy na kolonię z podopiecznymi Stowarzyszenia. Dzięki temu wyjazdowi zobaczyłam, że nawet najdrobniejszy gest wobec drugiego człowieka, potrafi dać wiele radości obydwu stronom. W zamian za pomoc, którą ofiarowałam młodzieży dostałam wielu przyjaciół, z którymi do dnia dzisiejszego utrzymuje kontakt  oraz wiele wspomnień, których nigdy nie wymarzę ze swojej pamięci. Moje zainteresowania to: uwielbiam słuchać muzyki (jest ona nieodłączną częścią każdego dnia), lubię dobry film i oczywiście uwielbiam teatr.

Agata Grzeszczuk 

Jestem studentką 3 roku pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim, o specjalności rehabilitacja osób niepełnosprawnych. Studia magisterskie, ale także i przyszłość wiążę z rehabilitacją osób niepełnosprawnych intelektualnie. Do Bardziej Kochanych przywiódł mnie m.in. temat mojej pracy licencjackiej, który dotyczy zespołu Downa. Dzięki stowarzyszeniu zdobyłam praktyczną wiedze, a co najważniejsze - poznałam wspaniałych ludzi i przeżyłam niezapomniane dwa tygodnie podczas turnusu w Rowach. Mam nadzieje, że będę miała jeszcze wiele wspomnień związanych ze stowarzyszeniem. Co do moich zainteresowań: lubię gotować, dlatego też pracuje w restauracji oraz kocham mojego psa, którego staram się w wolnych chwilach tresować.

Angelika Heromińska

 

Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Do Stowarzyszenia trafiłam w lipcu 2015 roku. Kolonie w Rowach okazały się niezwykłą przygodą, dzięki której poznałam wielu wspaniałych ludzi. Prywatnie pracuję w szkole podstawowej jako nauczycielka języka polskiego. Poza pracą lubię sport, dobrą książkę i teatr.

Zofia Kępińska-Walczak

Z wykształcenia: teolog, z zamiłowania: teolog, górski wędrowiec, rękodzielnik... i wiele innych. Doktorantka teologii pastoralnej na UKSW. Przede wszystkim- żona. Razem z mężem tworzy internetowy projekt "Retronomia", poświęcony dawnej gastronomii i prowadzi stowarzyszenie, skupiające pasjonatów kolejnictwa. Przez kilka lat związana z wolontariatem hospicyjnym, od 2013 roku wolontariuszka w Stowarzyszeniu „Bardziej Kochani”.

Aleksandra Koroś

Jestem studentką Akademii Pedagogiki Specjalnej na specjalności edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, pedagogika wczesnoszkolna. Z Bardziej Kochanymi rozpoczęłam przygodę w wakacje 2016 roku, kiedy wraz z koleżankami wyjechałam na kolonię. Pomysł wyjazdu wziął się z przypadku, odbywając praktyki w szkole zostałam zapyta czy nie znam kogoś kto chciałby pojechać? Od razu wiedziałam, że jeśli termin będzie pasować i spełnię warunki to właśnie ja będę tą chętną osobą! Wyjazd był niesamowitą przygodą, którą cudownie wspominam i właśnie wtedy utwierdziłam sama siebie w przekonaniu, że ten kierunek studiów jest dla mnie, ponieważ pomoc innym to jest coś co chcę robić!

Paulina Król

Jestem studentką II roku Logopedii o specjalności  neurologopedia w Bydgoszczy, o "Bardziej Kochanych" dowiedziałam się z internetu. W tym roku dołączyłam do stowarzyszenia i pojechałam na letnie kolonie i choć Zespół Downa nie jest mi obcy to wyjazd ten był wspaniałym doświadczeniem, a czas spędzony z podopiecznymi zostawił we mnie wiele miłych wspomnień. Wolny czas spędzam z rodziną i przyjaciółmi. Lubię jazdę na rolkach i długie spacery.

 

 

Ewelina Kulas

 

Jestem studentką pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Terapia Pedagogiczna na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracuję jako nauczyciel w Specjalnej Szkole Podstawowej dla Dzieci z Autyzmem. To miejsce do którego codziennie z radością przychodzę, dzięki miłej atmosferze i cudownym, chcącym zdobywać wiedzę dzieciakom. Jestem osobą, która każdego dnia znajduje coś pięknego czym zachwyca się do nocy- co daje mi poczucie ciągłego szczęścia.Potrafię się zachwycić każdą istotą, którą Pan Bóg stawia na mojej drodze, ale również spontanicznymi sytuacjami czy też pogodą i nie koniecznie tą słoneczną. W wolnych chwilach sięgam po książkę i słucham muzyki, a dla wieczornego relaksu biegam. Wolontariuszem ,,Bardziej Kochanych” jestem od 2015 roku, gdzie mogłam uczestniczyć w letnich koloniach, które były dla mnie niezapomnianym doświadczeniem, poznałam wielu wspaniałych ludzi pełnych bezinteresownej życzliwości.

Agnieszka Lepa

Jestem studentką piątego roku pedagogiki specjalnej. Ukończyłam studia licencjackie z tyflopedagogiki i oligofrenopedagogiki. Obecnie kończę studia magisterskie z rehabilitacji wzroku. Mam doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi, zarówno z dysfunkcją wzroku, jak i z niepełnosprawnością intelektualną. Od czterech lat współpracuje z fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Przez jeden semestr pracowałam w szkole specjalnej jako oligofrenopedagog. Praca z osobami niepełnosprawnymi daje mi ogromną przyjemność i satysfakcję z tego, że mogę robić coś dla dobra drugiego człowieka. Każdy nawet malutki sukces moich podopiecznych daje tyle radości i mobilizuje do dalszej pracy. Bywa ciężko, ale naprawdę warto. Nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie.

Katarzyna Lis 

Jestem absolwentką Logopedii z audiologią oraz Medioznawstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktualnie pracuję w jednym z warszawskich przedszkoli jako nauczyciel języka angielskiego. W wolnych chwilach czas wypełnia mi mój towarzysz buldog francuski oraz dobra książka. Do Stowarzyszenia trafiłam przypadkiem, na początku 2013 r. i tak nasza współpraca ma miejsce do dnia dzisiejszego.

Joanna Macutkiewicz

Do Stowarzyszenia trafiłam wiele lat temu, będąc jeszcze w gimnazjum. Na przestrzeni tych lat zdążyłam ukończyć Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku Położnictwo oraz dokonać wielu osobistych sukcesów. Obecnie studiuję Psychologię Dzieci i Młodzieży, w najbliższym czasie chciałabym połączyć w pracy zawodowej swoje dwie pasje: położnictwo i psychologię.
Bardzo cenię sobie czas spędzony z podopiecznymi i wolontariuszami „Bardziej Kochanych”. Jestem dumna z tego, jaką osobą jestem dzisiaj. Wiem, że moje doświadczenia wyniesione z pracy w Stowarzyszeniu przyczyniły się do tego w bardzo dużym stopniu.

Justyna Mrozińska

Właśnie skończyłam XXII LO im. José Martí w Warszawie. Formalnie z "Bardziej Kochanymi" jestem związana od niedawna, dokładnie od kolonii w 2013 roku, natomiast prywatnie Stowarzyszenie jest mi o wiele bliższe. Wolontariat tutaj daje mi mnóstwo satysfakcji. Dzięki niemu poznałam wielu cudownych i wartościowych ludzi, dlatego mam nadzieję, że zostanę tu tak długo jak to możliwe. Na co dzień jestem wegetarianką, łamię głowę przy łamigłówkach i czytam reportaże. Lubię podróżować, pływać na windsurfingu i malować obrazy. Niestety na to ostatnie zawsze mam za mało czasu! Pasjonuje mnie anatomia i fizjologia człowieka, dlatego moim marzeniem (i aktualnie celem) jest studiowanie medycyny.

Patrycja Mutwil 

Studentka pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim, spec. rehabilitacja os. z niepełnosprawnością. Do Stowarzyszenie przyciągnęła mnie chęć poznania specyfiki ludzi z zespołem Downa oraz chęć zdobycia praktyki w pracy z Nimi. Jestem wyrozumiała, miła, ciepła lecz gdy trzeba również stanowcza. W czasie wolnym lubię obejrzeć film lub poczytać coś ciekawego. Chętnie spędzam też czas ze znajomymi.

Monika Piechaczek

 

Jestem absolwentką Pedagogiki z rehabilitacją osób z niepełnosprawnością a obecnie łącze studiowanie Pedagogiki specjalnej oraz studiów magisterskich z Wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Myśli o studiowaniu pedagogiki towarzyszyły mi od zawsze i teraz zostały zrealizowane. Do współpracy ze  Stowarzyszeniem zachęciły mnie koleżanki i tak, w 2015 roku po raz pierwszy pojechałam z nimi na kolonię jako opiekun. W wolnych chwilach lubię słuchać muzyki, chodzić na koncerty, czytać książki  czy pasjonować się meczami siatkówki przed telewizorem czy jeżdżąc na mecze na żywo.

 

 

Marlena Podlecka

 

Studiuję edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością intelektualną na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Do „Bardziej Kochanych” dołączyłam w 2015 r. podczas kolonii w Rowach i było to jedno z najwspanialszych doświadczeń w moim życiu. Moją największą pasją jest literatura i większość wolnego czasu spędzam na czytaniu, ale uwielbiam też spacery i wędrówki po moich sudeckich lasach i łąkach.

Aleksandra Sobczak

Jestem studentką trzeciego roku rehabilitacji osób niepełnosprawnych na Uniwersytecie Wrocławskim. O Stowarzyszeniu dowiedziałam się na uczelni a pojechanie na letnią kolonię okazało się strzałem w dziesiątkę. Poznałam tam fajnych ludzi z wielkimi sercami do cudownych podopiecznych oraz zdobyłam dużo cennego doświadczenia związanego z opieką nad osobami niepełnosprawnymi. Staram się każdą wolną chwilę wykorzystywać na spotkanie z najbliższymi, wędrówkę po górach albo odpoczynek przy dobrej książce lub filmie z kubkiem gorącej herbaty.

Anna Świegoda

Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim., z kierunkiem pomoc psychologiczna dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością. Obecnie pracuję w poradni psychologiczno- pedagogicznej z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Do Stowarzyszenia trafiłam by zdobyć nowe doświadczenia oraz poznać specyfikę pracy z osobami z zespołem Downa. W wolnym czasie lubię poznawać inne kultury i języki, gotować, oraz zajmować się scrapbookingiem.